ВажливеЖиття

Перезавантаження чи вимкнення: що краще для вашого смартфона

У яких випадках телефон краще перезавантажити, а у яких – вимкнути.

Скільки людей стільки й думок. Хтось каже, що звичайне перезавантаження, вихід із будь-якої ситуації, а хтось стверджує, що потрібне повне виключення. Так що ж насправді корисніше для смартфону: перезавантаження чи повне вимкнення. Адже після незначного відпочинку та пробудження, гаджет працює значно швидше і як часто можна робити ці операції, інформує Ukr.Media.

У чому користь перезавантаження

Під час перезавантаження смартфона, між системними службами відбувається правильний перерозподіл оперативної пам’яті, і що важливо оновлення рівня заряду акумулятора. Напевно, зауважували, що після запуску системи рівень заряду може показувати зовсім інші цифри, що до перезавантаження. Це відбувається тому, що під час перезавантаження виконується мікро калібрування контролера, тим самим вирівнюється рівень заряду та продовжується життя батареї. Перезавантаження також важливе для встановлення оновлень, прошивок або навіть встановлення програм. Оскільки після перезавантаження відбувається перезапуск різних процесів.

Стародавні гаджети могли “підвиснути” так, що і до перезавантаження не дістатися, тому в них були передбачені спеціальні кнопки для перезавантаження. Надалі можна було скористатися вилученням батарейки з корпусу. Все це допомагало і рятувало на деякий час, доки телефон не переповнювався запущеними процесами.

Примусове вимкнення

На відміну від перезавантаження, виключення повністю зупиняє всі системні та програмні процеси, обнулить кеш та незбережені дані. А після запуску системи відбувається повний тест системи та всіх пристроїв, тому й навантаження на процесор та акумулятор зростає. І начебто після повного вимкнення навантаження на певні елементи гаджета значно зростає і водночас воно менш ефективне при очищенні системи від непотрібних процесів і накопичених помилок під час роботи.

Так що краще для вашого смартфона: перезавантаження чи вимкнення? Начебто це й однотипні операції, що дозволяють повернути до життя завантажений процесами гаджет, але вони різні. Перезавантаження, швидке рішення для скидання запущених операцій, але воно не очищає кеш процесора, оскільки швидко запускається. Тому й апаратна частина не вимикається і продовжує працювати. У кеші процесора зберігаються запити, які можуть і не вивантажитися, незважаючи на те, що екран згас. Виходячи з цього, перезавантаження швидке рішення, економить час на перезапуск і частину ресурсів гаджета, тому менш ефективне перед повним вимкненням. Повне вимкнення чистить кеш та інші процеси, але при запуску більш ресурсомістке, довго запускає систему та сканує всі елементи на помилки.

Вирішувати вам, чим краще користуватися по обстановці і залежно від ситуації, що склалася. Після встановлення програм та оновлень зазвичай вистачає банального перезавантаження. А ось повне виключення краще налаштувати на вільний час, наприклад вночі. Гаджет автоматично перезапуститься, очистить усі процеси, кеш та сканує апаратну частину пристрою на помилки.