В світіВажливе

Європа готується до подорожчання картоплі фрі

Через посушливу погоду влітку в Європі очікується найнижчий за останні роки врожай картоплі, що може призвести до подорожчання популярних продуктів, таких як картопля фрі, повідомляє Reuters.

Через посуху постраждали врожаї у Німеччині, Франції, Нідерландах та Бельгії, на які припадає найбільша частка виробництва картоплі в ЄС. Ймовірно, урожай картоплі буде нижчим за 2018 рік, коли Європу також накрила посуха.

Так, міністерство сільського господарства Німеччини не дало прогнозу врожаїв картоплі в останньому огляді, але зазначило, що він “суттєво погіршився”. Французький виробник UNPT вважає, що врожай буде на 20% нижчим за середній 20-річний показник.

Європейські виробники застерігають, що оцінки врожаю не є остаточними, оскільки його збір відбудеться у вересні; крім того, певну надію дають дощі та похолодання останніх днів.

Окрім впливу на обсяг зібраного, спека також погіршує якість урожаю. Це, зокрема, впливає на обробку картоплі – а отже, у вартість картопляних продуктів закладатимуть не лише подорожчання енергоносіїв, а й великі витрати на виробництво.

Найбільш популярні ф’ючерси на картоплю на квітень 2023 року за цей рік вже зросли майже на 50%. А міжнародні продовольчі компанії, такі як McDonald’s, вже підняли ціни на свої продукти через зростання цін на сировину.

Нагадаємо, що Вчені Агентства з харчових стандартів з Оксфорду назвали продукти, які негативно впливають на навколишнє середовище. Вони вивчили викиди парникових газів, землекористування та нестачу води. М’ясо, горіхи та сухофрукти, кава, сир, риба та морепродукти, чай, пироги, пироги із заварним кремом та їжа для вечірок, джеми, шоколад та готові страви також мають найгірший вплив на навколишнє середовище. А кабачки та наливки, смажена картопля, цибульні кільця, рис, соки та оливки – найменший вплив.