ВажливеЖиття

Ситуація на фронті восени може змінитись – експерт

У жовтні в Україну можуть повернутися бійці Збройних Сил, які стажуються в Європі. Генштаб ЗСУ може використовувати як перевагу на фронті близько 10-15 тисяч цих військовослужбовців, які освоїли нове західне озброєння. Таку думку висловив військовий експерт Михайло Жирохов.

Відповідаючи на запитання, чи можуть восени бути великі зміни на фронті, він заявив:

“Цілком очевидно. Оскільки до жовтня закінчує навчання корпус українських добровольців, який був направлений до Європи”.

Зокрема, йдеться про такі країни, які прийняли українських військових на навчання, як Велика Британія, Німеччина, Польща та Литва.

“Цілком ймовірно, що Генеральний штаб ЗСУ захоче використати цю перевагу. Однак на якому напрямку і як – мені це зовсім не зрозуміло”, – припустив експерт.

Водночас Жирохов зауважив, що ступінь протистояння на фронті найближчої осені багато в чому залежатиме від погодних умов.

“Польові дороги, особливо на Херсонщині, на Донбасі розмокають, тому доставка, логістика стає практично неможливою. Активні бойові дії практично завмирають до зими, поки все це не підмерзне. Але може підмерзнути, а може й ні”, – уточнив експерт.

Нагадаємо, США витратили 26,6 мільярда доларів на військову допомогу Україні. Американський уряд тепер хоче проаналізувати, як було витрачено ці кошти.