В світіВажливе

Прем’єр Естонії: Світ має тримати РФ в ізоляції

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас на церемонії вручення міжнародної премії Фонду Хаєка у Берліні закликала тримати Росію в ізоляції до повної деокупації територій України, повідомляє ERR.

“Я з початку війни закликала обмежити доходи Росії від продажу енергоносіїв, оскільки за рахунок цього Кремль підтримує свою військову промисловість”, – заявила Каллас.

У Берліні Каллас зустрілася зі своїми латвійським та литовським колегами Кріш’янісом Каріньшем та Інгрідою Шимоніте.

Учасники зустрічі зазначили, що Путін сподівається, що Захід першим втратить терпіння та буде готовий піти на поступки. “Ми не дозволимо цьому статися. Поки Україна не відтіснить Росію зі своєї території, вільний світ має продовжувати ізолювати Росію та посилювати санкції”, – сказала Каллас.

“Рішення G7 запровадити ціновий ліміт на російську нафту – дуже важливий крок, він скоротить можливості Росії використовувати енергозброю проти нас і посилить вплив санкцій ЄС. Чим більше країн приєднається до угоди про ціновий ліміт, тим ефективнішою вона буде”, – додала Каллас.

Вона вважає, що ЄС слід швидко перейти до питання про наступний, потужніший пакет санкцій, а потік туристів з Росії має суттєво скоротитися.

“Ми продовжуємо спільно працювати над загальноєвропейським вирішенням цього питання та чекаємо від Єврокомісії відповідних рекомендацій”, – повідомила Каллас.

Нагадаємо, що Євросоюз дійшов згоди про призупинення спрощеної процедури видачі віз громадянам Росії, хоча пропонувалося запровадити повну заборону на видачу віз.