ВажливеЖиття

Україна розпочала посівну озимих зернових

В Україні розпочалася посівна кампанія озимих зернових культур. Сім регіонів вже сіють озиму пшеницю, жито та ячмінь. Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

Найбільше озимих зернових посіяли аграрії Чернігівської, Вінницької та Львівської областей.

“Посіяно 7,64 тис. га зернових, у тому числі 5,17 тис. га пшениці, 2 тис. га ячменю та 0,47 тис. га жита. Найактивніші аграрії – у Чернігівській області, вони вже засіяли озимі на площі 3,40 тис. га. Також у трійці лідерів – Вінницька область з 1,9 тис. га та Львівська – 1,10 тис. га”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у всіх областях України наразі проходить посівна озимого ріпаку, якого посіяно 686 тис. га. Найбільше у Дніпропетровській (87,9 тис. га), Одеській (72 тис. га), Тернопільській (63,7 тис. га), Вінницькій (58,2 тис. га) та Кіровоградській (55,9 тис. га) областях.

Аграрії п’яти областей – Волинської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської областей та Буковини – завершили сівбу озимого ріпаку.

Раніше повідомлялося, що Україна зібрала понад 25 млн. тонн нового врожаю. Низка областей завершила збирання ранніх зернових, також почали обмолочувати соняшник.