В світіВажливе

ЄК закликає країни ЄС збільшити закупівлю електроенергії в України

У Єврокомісії закликають країни ЄС активніше купувати електроенергію в України, оскільки це відповідає інтересам як України, так і Європейського Союзу. Про це у п’ятницю, 9 вересня, заявила єврокомісар Кадрі Сімсон на прес-конференції за підсумками надзвичайної ради міністрів ЄС з питань енергетики у Брюсселі.

“Ми маємо продовжувати підтримувати наших українських друзів шляхом збільшення обсягів торгівлі електроенергією з ними. Це є взаємовигідним – дозволить Україні отримувати прибуток і надасть Євросоюзу доступ до додаткового джерела доступної електроенергії”, – сказала Сімсон.

“Я закликала міністрів наростити торгівлю електроенергією з Україною. Як ми говорили сьогодні, настав час, щоб доповнити наші заходи з підготовки (до кризи. – Ред.) заходами на зниження цінового тиску з метою якнайкращого використання прибутку, який складається на ринку, задля користі для наших громадян”, – додала вона.

Єврокомісар нагадала про п’ять пропозицій Єврокомісії, представлених сьогодні на розгляд європейських чиновників задля подолання енергетичної кризи і для проходження зимового періоду.

Серед них, зокрема, заходи з економії енергії та обов’язкові заходи на зменшення її споживання під час проходження пікових навантажень, ринкові інструменти для збалансування надприбутків енергетичних компаній та втрат споживачів енергії за надвисоких цін на енергетичному ринку, диверсифікація постачання енергоресурсів на європейський ринок, встановлення граничних цін на закупівлю російських енергоресурсів, зокрема газу, а також подальший розвиток спільної платформи ЄС для скоординованої закупівлі газу і зменшення його вартості.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія планує запровадити ліміт на ціни на електроенергію.