В світіВажливе

У Польщі відкриють недобудований водний канал

У Польщі 17 вересня відкриють новий водний канал, що з’єднає Віслинську затоку з Гданською затокою, незважаючи на те, що його ще не добудовано. Про це пише Euractiv.

Наголошується, що канал Віслинської коси має бути відкрито у річницю радянського нападу на Польщу у 1939 році як символ відмови країни від залежності від Росії.

“Завдяки перекопу Віслинської коси Польща отримає водний шлях, що з’єднає Віслинську затоку з Балтійським морем і буде незалежним від Росії. Канал забезпечить безпеку і суверенітет Польщі”, – йдеться у заяві уряду.

Кораблі отримають доступ до всіх портів Віслинської затоки і морського порту в Ельблонзі, а нові можливості для розвитку відкриються для Ельблонгу, Вармії та всієї Східної Польщі.

Водночас експерти попереджають, що відкриття недобудованого водного шляху становить небезпеку для суден, які його використовуватимуть. Організатори церемонії відкриття вже знайшли капітана, який першим перетне канал, це буде баржа Zodiak II.

Загальна довжина водного шляху від Гданської затоки через Віслинську затоку до Ельблонга становить майже 23 км. Канал і весь фарватер матимуть глибину 5 м.

Поглиблений канал закінчується за 900 м від порту в Ельблонзі. Це означає, що він може полегшити життя морякам, але ніяке велике судно не може просто увійти до порту. Влада Варшави стверджує, що відповідальність за решту інвестицій несе місцеве самоврядування.

Раніше повідомлялося, що у Польщі після п’яти місяців робіт завершилося будівництво паркану на кордоні з Білоруссю заввишки 5 метрів.