ВажливеЖиття

Вчені знайшли новий метод для лікування задавненого раку легенів

Вченим вдалося зупинити рак на пізніх стадіях мишей за допомогою імплантатів. За їх словами, це потужний спосіб боротьби з мезотеліомою – агресивною формою онкології легень, пише Science Alert.

Це кульки з альгінату, кожна шириною всього півтора міліметри. Вони призначені для безперервного виробництва вибухів інтерлейкіну-2 (ІЛ-2). Ця природна сполука активує лейкоцити організму для боротьби з пухлинами.

“Злоякісна мезотеліома плеври – дуже агресивне злоякісне новоутворення слизової оболонки легень, і його дуже важко повністю вилікувати за допомогою хірургічної резекції. Іншими словами, часто залишається залишкове захворювання, яке залишається позаду. Лікування цього залишкового захворювання за допомогою місцевої імунотерапії – локальне введення у цю плевральну порожнину – дуже привабливий спосіб лікування цього захворювання”, – зазначили вчені.

Вони поєднали імплантати з так званим інгібітором контрольних точок, типом препарату, який не бореться з раком безпосередньо, але навчає імунну систему краще виявляти та знищувати ракові клітини. Там використовували інгібітор, націлений на білок PD-1.

Самі собою імплантати знищили пухлини більш ніж у половини піддослідних тварин. При поєднанні з інгібітором контрольної точки на семи мишах пухлини були повністю знищені.

“Наші дані показують, що регіональне введення цих імунотерапевтичних частинок мишам з мезотеліомою дає дуже провокаційну та дуже ефективну відповідь на лікування. Насправді, я ніколи не бачив, щоб ці пухлини мезотеліоми у мишей знищувалися з такою ефективністю, як у цій мишачій моделі” , – додали експерти.

Судячи з результатів, які отримали вчені, вони впевнені, що є велика ймовірність того, що лікування може також ефективно навчити Т-клітини пам’яті в організмі знову боротися з мезотеліомою, якщо вона повториться.

Нагадаємо, дослідники стверджують, що вживання гарячої кави може підвищити ризик раку стравоходу. Передбачається, що це відбувається через те, що гарячі рідини ушкоджують тканини органу.