В світіВажливе

Німеччина націоналізує найбільшого імпортера газу

Німеччина націоналізує найбільшого імпортера газу – компанію Uniper. Вона зазнала величезних збитків через енергетичну кризу в Європі. Про це повідомило видання Sky News.

У фінській компанії Fortum, яка контролювала Uniper, заявили: обмеження поставок з Росії після повномасштабного вторгнення в Україну призвело до того, що компанія втратила 8,5 мільярда євро.

Німеччина фактично придбає Fortum, контрольний пакет акцій якої належить уряду Фінляндії.

Збитки Uniper зросли, оскільки РФ скоротила постачання газу до країн Європи, які підтримують Україну. У підсумку це викликало побоювання щодо закриття підприємств у міру настання зими. Частина заводів Німеччини вже працюють не на повну потужність задля економії.

Крім того, Берлін минулого тижня взяв під свій контроль три нафтопереробні заводи, що належать Росії, до набуття чинності ембарго на російську нафту.

Націоналізація компанії – це необхідний крок, заявив міністр економіки та віце-канцлер Німеччини Роберт Хабек. Він також додав, що ситуація з поставками “значно змінилася” з того часу, як влітку було оприлюднено пакет першої допомоги. Росія відтоді зупинила газопровід Північний потік-1.

Як відомо, країни Великої сімки планують обмежити вартість російської нафти в районі 40-60 доларів за барель.

Зазначимо, що раніше РФ погрожувала не постачати нафту низці країн у разі введення ліміту цін.