ВажливеЖиття

Чим закінчуються службові романи на роботі між колегами

Найбільш поширені сценарії.

Виникнення романтичних стосунків між колегами психологи вважають цілком нормальним. Близько 50% часу людина проводить на роботі. Тут вона не тільки виконує свої посадові обов’язки — їй доводиться взаємодіяти з оточуючими. На роботі зав’язується дружба, приязнь, не виключений і флірт. Колеги іноді стають подружжям, інформує UkrMedia.

Можливі наслідки службового роману

У британців навіть є таке поняття, як work spouse, що в перекладі означає «робочий чоловік». Це колега по роботі (зазвичай, протилежної статі), з яким складаються хороші стосунки. Але не завжди такі союзи вдалі. Зв’язки між колегами можуть закінчуватися і вельми плачевно.

Давайте розглянемо найбільш поширені сценарії

Плітки і чутки

Навіть якщо ви ретельно приховуєте свої відносини, все одно витік інформації рано чи пізно відбудеться. Після того як інші працівники дізнаються про стосунки між колегами, вони починають розпускати чутки (особливо це актуально в жіночих колективах). На тлі цього можливі ревнощі, заздрість, вас будуть обговорювати. Будьте готові до насмішок і жартів. Це найнеприємніший період. Його потрібно просто перечекати. Потім пристрасті стихнуть, з’явиться нова тема для обговорювання.

Конфлікти після розриву відносин

Службові романи часто виникають під час або після стресових ситуацій. Підвищений емоційний фон — ідеальна умова для появи сексуального потягу між колегами. Коли все нормалізується, встане на свої місця, почуття, прийняті за любов, затихнуть. Добре, якщо це відбудеться відразу у двох партнерів. А якщо тільки у одного? Можливі такі неприємні наслідки:

ігнорування колег один одним;
відкриті конфлікти і з’ясування відносин;
чергові чутки;
відверті образи;
ревнощі і т. д.
Це, звичайно ж, не може не позначатися на продуктивності роботи і того, і іншого. Навряд чи якийсь начальник захоче, щоб взаємини працівників заважали робочому процесу. Може послідувати і звільнення. Краще все-таки розмежовувати робочі та особисті стосунки, конфлікти і скандали залишити поза офісу. І у жодному разі не варто підставляти і ображати колишнього партнера. Це просто низько.

Збиток у кар’єрі і звільнення

Тільки на перший погляд здається перспективною зв’язок між начальником і підлеглим. У більшості випадку той, хто «вище», розглядає того, хто «нижче», виключно як об’єкт для задоволення сексуальних потреб. Бувають, звичайно, винятки, коли секретарка стає дружиною або рядовий менеджер — чоловіком. Але це рідкість. Щоб не потерпіти сильне розчарування, слід проаналізувати поведінку партнера. Якщо він шукає хвилинну розвагу, запитайте себе, чи готові ви до розчарування, яке обов’язково піде по закінченню службового роману.

Буває інакше?

У деяких випадках колеги створюють досить-таки міцні сім’ї і союзи. Вони зайняті одним і тим же ділом, багато часу проводять разом, між ними складаються довірчі відносини. Як результат, зароджується якесь почуття, яке пізніше має шанс перерости в любов. Психологи таке явище називають «функціональними шлюбами».

Щоб з колег вийшли щасливі подружжя, необхідне виконання однієї умови — низька емоційність і того, і іншого. Вони приховують свої відносини, та не демонструють почуттів на людях. До них застосовують назву «холодні». Ось саме з таких романів виходять шлюби, в яких обидва партнери успішні і щасливі. Вони можуть займатися однією справою, розвивати загальним бізнес, паралельно виховувати дітей і будувати свій побут.