ВажливеЖиття

Експерти розповіли про помилку з рушниками для рук, яка може бути небезпечною для здоров’я

Яку помилку з рушниками допускають навіть ідеальні господині.

Напевно у вас у ванній кімнаті висить відразу кілька рушників: два з них будуть маленькими за розміром, їх використовують, щоб витирати руки і обличчя. Ще кілька — великі і пухнасті, в них так здорово кутатися після душу. І якщо банний рушник ми звикли міняти раз на тиждень, приблизно тоді ж, коли і постільна білизна, то з рушниками для рук і обличчя все інакше: про них легко забути або ж вирішити, що «нехай ще трохи повисять», інформує Ukr.Media.

Насправді міняти такі рушники треба набагато частіше, кажуть лікарі. Адже мокра тканина — це ідеальне середовище для розмноження різних мікроорганізмів. А де мікроорганізми, там і хвороби.

На вологих рушниках прекрасно розмножуються грибки, цвіль, дріжджі. Всім цим “букетом” ви витираєте обличчя і руки! Мікроорганізми перекочують з тканини на шкіру, влаштуються там і почнуть активно розмножуватися, — розповіли експерти зі здорового способу життя.

Так, щоб уникнути неприємних наслідків, обов’язково міняйте рушники для рук і обличчя кожні 3-4 дні. В ідеалі — частіше.

В іншому разі ви можете постраждати від:

грибка,
лишая,
атопічного дерматиту,
акне,
алергії,
псоріазу, екземи,
бородавок.

Найкраще, якщо ви будете користуватися рушником індивідуально. Тобто у кожного члена сім’ї своя щітка, мочалка, гребінець для волосся і рушник. Це правильно і безпечно. Після того, як ви витерли руки або обличчя, обов’язково струсіть рушник: так ви видалите надлишки вологи, — доповнили фахівці.

До речі

Якщо на обличчі є навіть незначне пошкодження цілісності шкірних покривів, використання брудного рушника може спровокувати нагноєння ранки, попереджають медики.

Несвіжий рушник може також стати причиною розвитку стрептодермії, яка проявляється у вигляді «заїди» в куточках рота. Через рушник передається і дерматомікоз — грибкова інфекція, що вражає область голови, тіло, стопи, нігті, — кажуть експерти.

В якому випадку треба міняти рушник кожен день:

якщо є інфекційні захворювання, наприклад грип або ковід,
якщо у людини гнійні висипання на обличчі.

Після прання рушник повинен ретельно висохнути. Якщо ви його не досушити в сирій неопалювальній ванній, то волога тканина стане ідеальним живильним середовищем для бактерій, цвілі, вірусів, дріжджів, — підсумували фахівці.