Загрузка...
Вы здесь:  Главная  >  ЗДОРОВ’Я  >  Данная статья

Вчені з’ясували, як діє коронавірус на людину

01.03.2020 

Китайські медики оприлюднили результати розтину першого померлого від коронавірусу. Найбільше виявилися уражені легені.

Коронавірус головним чином вражає легені людини, про це свідчить патологоанатомічна експертиза тіла першого померлого від COVID-2019 в Китаї. Відповідну доповідь було опубліковано китайськими експертами в журналі Journal of Forensic Medicine, повідомляє РІА Новости.

У той же час, доказів того, що вірус зачіпає інші органи, поки недостатньо, відзначають вчені.

Відзначається, що померлим був 85-річний чоловік, він був госпіталізований у січні з множинним інфарктом мозку. Під час госпіталізації у хворого не спостерігалася підвищена температура, кашель та інші симптоми. На 10 день після надходження в лікарню у нього з’явився дискомфорт у горлі у вигляді свербежу та висока температура, комп’ютерна томографія показала наявність інфекційних вогнищ на обох легенях.

На 13 день після госпіталізації аналіз пацієнта на вірусну нуклеїнову кислоту нового типу коронавірусу дав позитивний результат, хворому був підтверджений діагноз COVID-2019.

На 20 день госпіталізації повторна томографія легенів показала подальше поширення вогнищ інфекції на обох легенях, на 28 день хворий помер, причиною смерті була встановлена ​​»пневмонія, яка викликається новим типом коронавірусу, дихальна недостатність».

Патологоанатомічне дослідження було проведено не більше ніж через 12 годин після настання смерті в лікарні Уханя.

«Результати дослідження показали, що характерною запальною реакцією є пошкодження глибоких частин дихальних шляхів і легеневих альвеол, до якої призводить пневмонія, що викликається новим типом коронавірусу. Взяті раніше у померлого зразки тканини показали, що паталогічний процес при COVID-2019 дуже схожий з атиповою пневмонією (SARS — тяжкий гострий респіраторний синдром) і з MERS (Близькосхідний респіраторний синдром), проте анатомічний розтин показав, що фіброз і ущільнення в легенях при COVID-2019 не такі серйозні, як при SARS, але при цьому ексудативна реакція була помітнішою, ніж при SARS», — йдеться в доповіді.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net

загрузка...
загрузка...

You might also like...

Ляшко спрогнозував масове використання нового тесту на COVID

Read More →