Здоров’я

Названо ознаки післякоронавірусного синдрому

Особи, що одужали від COVID-19, можуть відчувати пітливість, втомлюваність і депресію, які в числі інших симптомів становлять післякоронавірусний синдром.

Як стверджує директор Лікувально-реабілітаційного центру МОЗ РФ Ігор Нікітін, про постковідний синдром може сигналізувати порушення терморегуляції і неможливість сконцентруватися — це ознаки ураження нервової системи.

«Це пітливість, це дуже швидка стомлюваність, так ніби раніше звичні фізичні навантаження раптом стають неможливими», — додав Нікітін.

Також серед ознак постковідного синдрому медик назвав ураження серцево-судинної системи, зміну функції нирок, а також депресію.

У той же час програма реабілітації залежить від конкретних симптомів і повинна розроблятися профільними фахівцями.

Нагадаємо, що в світі за добу виявлено більше 413 тисяч випадків COVID-19. Статистика ВООЗ враховує тільки офіційно підтверджені відомості про випадки зараження і смерті, що надаються державами.

Також повідомлялося, що в Євросоюзі вакцинацію пройшли 1,5% населення. Окремі обмежувальні заходи через коронавірус можуть залишатися в силі і в 2022 році, вважають у Єврокомісії.