Здоров’я

Вакцина Sinovac отримала схвалення в Китаї

Вакцина від коронавірусу компанії Sinovac Biotech, яку раніше замовила Україна, отримала схвалення для широкого застосування від китайського регулятора. Про це повідомили в прес-службі компанії.

«Національне управління з виробництва лікарських препаратів (Китаю — ред.) схвалило розробку нової вакцини, інактивованої коронавірусом», — йдеться в повідомленні.

Це друга вакцина від COVID-19, що отримала зелене світло для широкого застосування в Китаї після того, як в грудні була схвалена вакцина, розроблена Пекінським інститутом, які входять до державної Китайської національної фармацевтичної групи (Sinopharm).

Як зазначає AFP, йдеться про «умовне схвалення» на другу вакцину від COVID-19 в країні — CoronaVac від Sinovac.

«Умовне схвалення» було засновано на результатах третьої фази клінічних випробувань CoronaVac за кордоном. Остаточні дані досліджень ще не доступні, і результати її ефективності і безпеки вимагають подальшого підтвердження, йдеться в заяві Sinovac, яку цитує Global Times.

Вакцина вже впроваджена для груп підвищеного ризику зараження коронавірусом, але схвалення китайської влади дозволяє її широке застосування, уточнює AFP.

Умовне схвалення допомагає просувати на ринок ліки для надання невідкладної допомоги в тих випадках, коли клінічні випробування ще не відповідають стандартам, але показують, що методи лікування будуть працювати.

Схвалення було отримано після кількох випробувань вакцини — як всередині країни, так і за кордоном, зокрема в Бразилії і Туреччині, говориться в заяві Sinovac.

Нагадаємо, в кінці грудня влада України заявила, що підписала перший контракт на вакцину від коронавірусу з компанією Sinovac. Сума угоди становить 964 млн грн.

Пізніше бразильські дослідники заявили, що вакцина від Sinovac Biotech показала ефективність нижче 60%, але вище 50%.