Здоров’я

Вчені з’ясували що для захисту від ожиріння дитини треба тренувати мозок

Дослідження показало, що дитячий мозок використовує лише половину енергії. А якщо підвищити ступінь психічної активності, то ризик ожиріння знижується.

Вчені зі США з’ясували, що мозок дітей використовує приблизно половину енергії, яку він отримує від калорій. Отже, якщо мозок дитини буде більш активним, то організм спалить більше калорій, і це стане потужним засобом профілактики дитячого ожиріння, епідемія якого захоплює планету. Занадто часто ми сприймаємо мозок і тіло як різні відділи нашого організму, розглядаючи лише такі види активності, як фізичні навантаження або пішу ходу, як ті, що потребують енергії. Однак у 2014 році дослідження показало, що мозок п’ятирічних дітей споживає в два рази більше глюкози, ніж мозок дорослої людини, інформує Ukr.Media.

І ось тепер вчені вважають, що відмінності в тому, яка кількість енергії використовує мозок дітей і дорослих, може зіграти ключову роль у справі зниження ризику ожиріння. Автори дослідження вважають, що по активності дитячого мозку можна пояснити, чому деякі діти стають жертвами ожиріння, а інші ні. Раніше було заведено вважати, що генетика, харчування і рівень фізичної активності впливають на ризик ожиріння, особливо в ранньому віці. Але ці фактори не пояснюють все.

У той час як інші тканини та органи нашого тіла використовують альтернативні глюкозі джерела для отримання енергії, мозок спирається майже виключно на цей різновид цукру. Оскільки в західній дієті дуже багато цукру і вуглеводів, при їх надмірному вживанні жирові клітини перетворюються у свого роду контейнери для зберігання надлишкової кількості глюкози. Якщо ж мозок більш активний, йому потрібно більше глюкози, а отже, клітини віддають її частіше, і ймовірність ожиріння значно знижується. Отже, інтенсивна інтелектуальна активність дитини — потужний захист від ожиріння.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net