Здоров’я

Нестача певних речовин призводить до випадання волосся

Випадання волосся — ситуація не з кращих. Нікому, мабуть, не хочеться залишитися лисим або з лисинами. Тому важливо розібратися у причинах такої «поведінки» волосся, щоб усунути їх і поліпшити ситуацію, інформує Ukr.Media.

Нерідко до причин випадання причетна нестача вітамінів і мінералів. Особливо яскраво позначаються на стані шевелюри дефіцит цинку, заліза, незамінних жирних кислот, мікронутрієнтів. Правда, нерідко недостатня кількість тих чи інших елементів пов’язана і з іншими факторами, наприклад, стресом, інтоксикацією після лікарських препаратів, інфекційними хворобами, післяпологовими ускладненнями, відмовою від гормональних контрацептивів. Тому працювати потрібно у комплексі з іншими складовими.

Більшість незамінних речовин являють собою будівельний матеріал для волосся, є джерелом енергії для кератиноцитів. Так, ріст волосся порушується за нестачі альбуміну, лінолевої кислоти, амінокислот, біотину, фолієвої кислоти, ретинолу, рибофлавіну, піридоксину, цинку, селену, заліза, міді.

Знижена калорійність їжі теж може уповільнити ріст волосся. Річ у тім, що кератиноцити матриксу мають найвищий рівень клітинного обміну, а це означає, що можна зіштовхнутися з випаданням волосся, його витонченням, ламкістю.

Найбільш часто випадання волосся пов’язане з дефіцитом вітамінів групи В. Вони необхідні для якісної роботи волосяного фолікула, що дозволяє волоссю залишатися гарним і пишним. Так, нестача вітаміну В12 викликає порушення всмоктування заліза, що призводить до анемії. І недолік заліза також впливає на ріст волосся.

Треба зауважити, що залізо є найважливішим елементом в організмі жінки. Його витрата збільшена під час менструацій, пологів, годування грудьми.

У тому числі важливий вітамін D, оскільки він бере участь у зростанні волосяних фолікулів.

Цинк корисний для якісного процесу регенерації шкіри, нігтів, роботи сальних залоз. Він допомагає всмоктуватися вітаміну Е, підтримуючи концентрацію вітаміну у крові. Завдяки цинку можна боротися з ранньою сивиною, облисінням.

Щоб забезпечити собі гарну зачіску, важливо мати баланс усіх вітамінів і мікроелементів. У раціоні повинні бути наявними як залізо, так і інші речовини.