Здоров’я

Ось що відбувається з нашим організмом, коли ми їмо чорний шоколад

Їжте на здоров’я!

Ось що відбувається з нашим організмом, коли ми їмо чорний шоколад. Їжте на здоров’я!

Багато хто любить чорний шоколад, але не всі знають, що в нашому організмі є певні кишкові бактерії, які просто «обожнюють» шоколад і, при надходженні в організм, вони перетворюють його в протизапальні сполуки, інформує Ukr.Media.

Ці бактерії роблять позитивний вплив на організм в цілому, і особливо на серцево-судинну систему.

В Університеті штату Луїзіана під керівництвом доктора Джона Фінлі було проведено дослідження впливу гіркого шоколаду на організм людини. Під час дослідження були вивчені три різних види какао-порошку, що використовуються в якості основи, і їх вплив на модель травного тракту, що імітує процес травлення в пробірці. Після цього сполуки, які не засвоїлися, були піддані анаеробній ферментації кишковими бактеріями.

Марія Мур, співавтор дослідження, розповіла: «відомо, що в кишечнику існує два типи мікробів — хороші і погані. Хороші бактерії, такі як біфідобактерії та молочнокислі бактерії, взаємодіють з шоколадом. Коли ви їсте темний шоколад, ці бактерії ростуть і ферментують, виробляючи при цьому протизапальні сполуки».

Доктор Фінлі підкреслює, що какао-порошок містить багато сполук поліфенолів (або антиоксидантів), таких як катехін і епікатехін, а також невелику кількість харчових волокон. Ці компоненти погано перетравлюються і засвоюються, але коли вони досягають товстої кишки, бактерії все роблять самостійно. Волокно ферментується, а великі поліфенольні полімери розпадаються на більш дрібні, які легко засвоюються. Ці дрібні полімери і мають протизапальну активність.

«Коли ці сполуки засвоюються організмом, зменшується запалення в серцево-судинних тканинах, і тим самим знижується довгостроковий ризик інсульту», — запевняє доктор Фінлі. Крім того, хороший чорний шоколад знижує рівень артеріального тиску і холестерину і дуже позитивно впливає на роботу мозку. Тож є відмінний привід запастися смачними ліками і внести смачний внесок у своє здоров’я.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net