Здоров’я

Вчені довели, що томатний сік є корисним для гіпертоніків

Томатний сік допомагає гіпертонікам боротися з високим тиском.

Вчені довели, що томатний сік є корисним для гіпертоніків. Томатний сік допомагає гіпертонікам боротися з високим тиском.

Дослідження вчених з Японії підтверджує, що споживання томатного соку може надавати гіпотензивний ефект за наявності схильності до гіпертонії, інформує Ukr.Media.

Журнал Food Science and Nutrition опублікував дані, отримані вченими, що представляють Токійський медичний університет. Наукові фахівці констатують, що томатний сік корисний у боротьбі з гіпертонією — він «може знизити кров’яний тиск і рівень холестерину у людей з ризиком розвитку серцевих захворювань».

Дослідниками проводився експеримент, у межах якого 481 людина з симптомами передгіпертонії або гіпертонії вживала томатний сік. Вживати напій випробовуваним дозволялося фактично скільки захочеться — головною умовою було пити його без солі.

Підсумок експерименту виявився наступним: у більшості добровольців було зафіксоване зниження артеріального тиску — у середньому на 3 %.

Вчені наполягають, що користь у боротьбі з гіпертонією приносить вживання саме несолоного томатного соку. Вони радять вживати натуральний напій без добавок, оскільки у солоному вигляді він здатен надавати протилежний ефект.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net