ВажливеЖиття

Названо продукти, які викликають підвищену пітливість

Популярні страви, яких краще уникати в спекотні дні літа.

Якщо ви помітили за собою надмірне потовиділення, можливо, винна не тільки спека. Деякі продукти також викликають підвищену пітливість за рахунок свого термогенного ефекту (коли така їжа розщеплюється в організмі, частина її вивільняється у вигляді тепла). Розповідаємо, якої їжі краще уникати в найспекотніші літні дні, щоб не відчувати додатковий дискомфорт, інформує Ukr.Media.

Солона їжа

Коли ви їсте продукти, що містять багато натрію, ваше тіло змушене позбавлятися від надлишків солі за допомогою поту. Ось чому солоні продукти очолюють список продуктів, від яких краще триматися подалі в спеку. Сюди відносяться солоні снеки, на зразок чипсів або горішків, багато консервованих продуктів (особливо рибні та овочеві консерви), соуси і т. п.

Оброблені продукти

У оброблених продуктах зазвичай не вистачає клітковини і ферментів, необхідних для правильного перетравлення. Така їжа також містить велику кількість жиру, що ще більше ускладнює травлення. А щоразу, коли тіло посилено намагається переварити важку їжу, збільшується потовиділення.

До найпоширеніших оброблених продуктів відносяться фастфуд, жирна випічка (на кшталт пирогів або круасанів) і заморожені напівфабрикати.

Напої з кофеїном

Кофеїн впливає на центральну нервову систему, збільшує частоту серцевих скорочень і підвищує кров’яний тиск. Після цього організм починає імітувати реакцію втечі або боротьби, пробуджуючи потові залози. Тепло від гарячої кави або чаю також підвищує внутрішню температуру тіла, змушуючи потовиділенню посилюватися ще більше. Так що в спеку краще відмовитися від напоїв, що містять багато кофеїну. Сюди входять і кава, і чай (зелений і чорний), і енергетики, і багато видів газованої води.

Алкогольні напої

Алкоголь також збільшує частоту серцевих скорочень і підвищує внутрішню температуру тіла, а значить, збільшує виділення поту. Причому чим більше ви п’єте, тим більше потієте (навіть якщо це коктейль або ігристе з льодом).

Гостра їжа

Страви з гострими спеціями теж провокують пітливість — за рахунок ефекту печіння вони буквально обманюють вашу ЦНС, змушуючи організм запускати механізм охолодження.

Солодощі

Продукти з високим вмістом цукру і вуглеводів (а це практично всі існуючі десерти) виробляють значний термічний ефект, тому що організму досить важко їх розщеплювати. Крім того, солодкі страви викликають різкі скачки цукру в крові, що теж стає причиною сильного потовиділення.

Продукти з високим вмістом білка

Білкова їжа теж має високий термогенний ефект — вона віддає частину енергії, що міститься в ній, у вигляді тепла. Крім того, коли ми їмо багато білка, як побічний продукт при перетравленні утворюється сечовина. А її організм позбавляється з допомогою поту. Таким чином м’ясо і риба в спеку можуть завдати вам «подвійного удару», змусивши сильно спітніти.