ВажливеЖиття

Цей літній овоч найкращий для зниження холестерину і зайвої ваги

Серед сезонних овочів літа, одним з кращих борців з підвищеним холестерином і зайвою вагою є баклажан, констатують експерти в області харчування, інформує Ukr.Media.

Баклажан це ідеальний літній овоч для поліпшення роботи організму, зміцнення імунітету і підтримки стрункої фігури. За словами спеціалістів, шкірка баклажанів насичена речовинами-антоціанами, включаючи насунін, що діє як потужний антиоксидант, що поліпшує захист організму від процесів, що ведуть до розвитку раку.

“Захищає організм від окисного стресу, пошкодження клітин і ослаблення захисних механізмів”.

Також протипухлинними та противірусними і протимікробними властивостями володіє інший компонент цього овоча — хлорогенова кислота.

Серед інших корисних речовин баклажана можна виділити мінерали що благотворно впливають на стан судинної системи і серця (зокрема, це калій, кальцій, магній). Враховуючи, що вони містяться в овочі разом з клітковиною, баклажан можна сміливо вважати ідеальним продуктом для зниження високого холестерину.

“Для людей з серцево-судинними захворюваннями, з цукровим діабетом і з підвищеним рівнем холестерину баклажани є рекомендованим продуктом в лікувальному раціоні”.

Медики також радять готувати баклажани, уникаючи їх обсмажування в олії. Крім цього експерти попереджають, що деяким людям овоч протипоказаний. Хто входить в цю групу ризику:

Люди з проблемними нирками.
Люди з хронічними хворобами шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка шлунка, жовчнокам’яна хвороба).
Алергіки.