ВажливеЖиття

Мариноване м’ясо для шашлику: скільки може зберігатися і як

Рекомендації від кухарів.

Сирий шашлик поза холодильником може не зіпсуватися трохи більше двох годин. У холодильнику він пролежить не більше трьох діб, але все залежить від маринаду, інформує Ukr.Media.

Коли у вас мариноване м’ясо для шашлику, куплене або приготоване вдома, то його потрібно або смажити, або заморожувати. У холодильнику воно може пролежати не довше трьох днів.

Як зберігати м’ясо для шашлику

Отже, в холодильнику, в герметичній упаковці, не металевій тарі, воно може пролежати в середньому близько трьох днів. Але важливо звертати увагу на маринад.

Якщо ви використовуєте цибулю, оцет або сік лимона, то м’ясо може пролежати три дні. Краще зберігається м’ясо, якщо додати йодовану сіль. Коли в маринаді є молочний інгредієнт, наприклад, кефір, або майонез, пиво, газована вода, то вже через добу такий шашлик потрібно смажити.

Температура в холодильнику для маринованого м’яса — не вище +5°C. Якщо вирішите заморозити, то зберігайте його при -18°C до трьох місяців.

Як зберігати магазинний шашлик

Часто, щоб не витрачати час, ми купуємо мариноване м’ясо в магазині. Найчастіше його продають в вакуумній упаковці із зазначенням терміну придатності.

Експерти не рекомендують сліпо довіряти виробнику, і якщо терміни придатності вас влаштовують, то смажити це м’ясо потрібно в найближчі кілька годин.

Як зберігати готовий шашлик

Так буває, коли м’яса багато і шашлик не з’їдений. М’ясо потрібно загорнути у фольгу, викласти в тару. Зберігати його можна 10-12 годин.

Готовий шашлик практично не втрачає свого смаку, якщо його заморозити. Покладіть в зіп-пакет, випустіть повітря і зберігайте в морозилці до трьох місяців.

Заморожений шашлик потрібно спочатку розморозити в мікрохвильовці зі спеціальним режимом. Потім відправте його в духовку, загорнувши у фольгу, на 10-15 хвилин. Температура духовки 190-200 °C.