ВажливеЖиття

Чому банки з консервацією вибухають і як зберегти припаси до зими

6 найчастіших помилок.

Любителі домашньої консервації завжди бояться виявити неприємний сюрприз в коморі — тріснуту банку з заготовками. Банки можуть вибухати через порушення процесу консервації. Ось, шість головних помилок, через які псуються наші припаси на зиму, інформує Ukr.Media.

Неправильна стерилізація банки і кришки

Причина номер один вибухів консервації — неправильна або недостатня стерилізація банок. Обробка теплом вбиває бактерії і запобігає проблемам з консервацією. Не забувайте також обробити кришки.

Нещільно закрита кришка

Після приготування закачування переверніть банку догори дном і струсіть кілька разів. Переконайтеся, що вміст ніде не протікає. Банка повинна бути герметично закрита, а на шийці не повинно бути відколів. Якщо в заготовку потрапить повітря, то вона неминуче зіпсується.

Недостатня чистота

Ретельно вимийте всі овочі, фрукти і зелень, які використовуєте для консервації. Також обов’язково промийте банки зсередини від розводів і забруднень. У грязі розмножуються бактерії, через які вибухають банки.

Недостатньо заповнені банки

Банки потрібно заповнювати рідиною або варенням до самої основи горлечка. Якщо в банці багато повітря, то зростає ризик вибуху закачування.

Неправильно приготована консервація

При приготуванні основи для консервації точно дотримуйтеся рецепта. Не зменшуйте час варіння, інакше продукт швидко зіпсується. Також не варто відхилятися від кількості інгредієнтів. Особливо точно відміряйте кількість спецій.

Неправильна температура зберігання

Більшість закаток після приготування потрібно зберігати при температурі не вище +12° градусів. При більш високій температурі вміст починає псуватися. А в поєднанні з раніше названими помилками банка і зовсім може вибухнути. Якщо у вас немає прохолодного льоху або підвалу, банки можна виставити в холодильник.