ВажливеЖиття

Скільки годин потрібно спати після 40 років, щоб бути здоровими

Сон важливий для людського організму.

Сон завжди вважався важливою складовою життя людини. Для повноцінного відновлення організму потрібно мінімум 8 годин, особливо це стосується людей після сорока років, інформує Ukr.Media.

Скільки годин потрібно спати після сорока років

Деяким людям, зокрема, тим, у кого є хронічні хвороби, потрібно спати від дев’яти годин. І тільки невеликій категорії людей знадобиться менше шести годин для повного відновлення сил. Це може бути обумовлено генетичним фактором.

Відповідно до Національного фонду сну, дорослій людині у віці від 26 років потрібно відпочивати від 7 до 9 годин. Однак тривалість сну може змінюватися залежно від способу життя і здоров’я людини. Особливості можуть бути навіть в одній і тій же віковій групі.

Вважається, що представницям прекрасної статі потрібно спати на 20 хвилин більше, ніж чоловікам. Останнім на відпочинок варто відводити від шести до восьми годин, але за умови, що сон міцний і безперервний.

Як поліпшити свій сон

Поведінка людини протягом дня впливає на якість її сну. Навіть невеликі зміни в деяких випадках здатні докорінно змінити ситуацію. Деякі корисні звички допоможуть все налагодити:

Дотримуйтеся режиму. Спати і вставати бажано в той самий час, навіть на вихідних і у відпустці.
Створюйте спокійну атмосферу. Тиха і темна кімната, комфортна температура — це все буде сприяти гарному відпочинку. Крім того, перед сном не потрібно включати яскраве світло і користуватися гаджетами.

Відрегулюйте раціон. За шість годин до сну не варто вживати каву і алкоголь, не потрібно на ніч переїдати. Протягом дня необхідно дотримуватися здорового харчування.

Не пийте. Перед сном можна і потрібно втамувати спрагу. Однак пам’ятайте, що надмірне вживання рідини спровокує проблеми зі сном, адже часті походи в туалет точно не дозволять відпочити.

Не паліть. Це взагалі дуже шкідлива звичка, від якої варто відмовитися. Але якщо ви все ж не можете повністю відмовитися від нікотину, не паліть хоча б перед сном.

Ліжко використовуйте тільки для сну. Не потрібно тут їсти, працювати і дивитися серіали.

Не варто вирушати в ліжко, якщо ви не відчуваєте себе сонними. Ви в будь-якому випадку не зможете заснути, тому намагатися побороти організм не варто.

Скільки потрібно спати дитині

Представники американської Національної асоціації сну вважають, що кількість годин для відпочинку залежить від віку:

Від народження до 3 місяців знадобиться близько 16 годин. Незважаючи на те, що малюки не вміють відрізняти день і ніч, з перших днів життя у них вже спостерігаються цикли відпочинку по 50 хвилин. Часто діти сплять неспокійно, часто прокидаються.

Від 4 до 11 місяців потрібно близько 14 годин. Сон вже стає більш регулярним. Діти ще продовжують прокидатися, але такі періоди відбуваються вже рідше.

Від 1 до 2 років — 12 годин. У цьому віці, зазвичай, на сон відводиться пару годин після обіду. Важливо виховати звички — відпочинок в певний час, ніяких гаджетів перед відпочинком.

Від 3 до 5 років — 10 годин. У такому віці дітям ще потрібен післяобідній сон. Нічний відпочинок характеризується глибоким сном.

Від 6 до 13 років — 9 годин. У такому віці після обіду діти вже практично не сплять, тільки нічний відпочинок.

Від 14 до 17 років — 8 годин. У такому віці дуже важливий повноцінний сон. Сучасні підлітки все частіше починають відчувати проблеми із засинанням, адже відправляються в ліжко ближче до півночі.

Незважаючи на важливість даного процесу, багато спати теж не варто. Краще дотримуватися норми, щоб години неспання проходили з користю і задоволенням.