ВажливеЖиття

Як правильно спати вдень і чому це зміцнює здоров’я

Обов’язково спробуйте денний сон, якщо хочете жити довше і мати високий рівень якості життя.

Сон — це ключ до досягнення максимальної продуктивності, до збереження і зміцнення здоров’я. Вчені та лікарі розповіли, чому спати вдень корисно, надавши нам кілька цікавих фактів про те, як це потрібно робити, інформує Ukr.Media.

Люди часто шукають інформацію про цікаві факти і міфи про сновидіння, але не всі цікавляться самим сном і його корисністю для тіла і психіки. Виявляється, денна дрімота може бути відмінним рішенням для тих, хто не висипається або сильно втомлюється протягом дня.

Вам потрібно всього 90 хвилин

Саме за стільки часу ваш мозок встигне частково відпочити, але не встигне провалитися в глибоку фазу, після пробудження з якої ви почуватиметеся розбитими. 90-хвилинні перерви на сон корисні навіть в тому разі, якщо вам потрібно терміново робити якусь роботу вночі. Один 90-хвилинний сон дасть бадьорості приблизно на 8-10 годин.

Вибирайте правильний час

Денний сон допомагає підбадьоритися і наповнитися силами. Починайте свій відпочинок в період приблизно з 12 до 14 години. Це найкращий час для денної дрімоти, так як в цей час наше тіло вже накопичує втому. Більш того, до нічного сну залишиться ще багато часу, так що ви не зіб’єте свій режим. Проблеми з нічним сном почнуться, якщо ви будете прокидатися вдень менш ніж за п’ять годин до відбою.

Денний сон підвищує нашу ефективність

Вчені дійшли висновку, що денний сон тривалістю всього від 20 до 40 хвилин просто необхідний молодим людям, адже він підвищує настрій, покращує уважність, і піднімає продуктивність в цілому.

Випийте кави за пів години до початку короткого сну

Якщо ви дуже любите каву, то таким чином ви ляжете подрімати, а прокинетеся вже бадьорими. Якщо ви не любите каву або не п’єте її з іншої причини, то і не робіть цього.

Користь є навіть у простого лежання

Він найбільш корисний для людей з гіпертонією. Якщо ви хочете стабілізувати тиск, то днем спробуйте хоча б просто полежати. Це благотворно позначиться на вашому самопочутті і знизить ймовірність появи проблем з серцево-судинною системою.

Денний сон покращує нічний

Згідно з дослідженнями, якщо людина спить вдень хоча б тричі на тиждень, це робить нічний сон більш стабільним, глибоким і ефективним. Більш того, час засипання також істотно знижується.

Денний сон компенсує недолік нічного

Люди, які недосипають, схильні до повноти, психічних розладів і появи перманентної втоми. Денний сон не може заповнити недолік нічного на сто відсотків, але частково допомагає побороти проблему нічного недосипу.