ВажливеЖиття

Як рівень холестерину залежить від нашого харчування

Причини підвищення холестерину в організмі людини.

Вчені вже багато років обговорюють зв’язок між харчуванням і високим рівнем холестерину. Поради про те, як харчуватися, щоб тримати холестерин в нормі, постійно змінюються. Які ж з них дійсно ефективні?

Одна з найпопулярніших помилок звучить так: щоб знизити холестерин, потрібно їсти менше продуктів з його вмістом. Насправді все трохи складніше, інформує Ukr.Media.

Наш організм сам виробляє дуже багато холестерину і продукти з ним не сильно на це впливають. Дослідники вважають, що важливіше обмежити вживання продуктів, які провокують вироблення «шкідливого» холестерину і знижують виробництво «корисного».

До таких продуктів відносяться ті, в яких міститься багато насичених жирів. Це червоне м’ясо та деякі молочні продукти. При цьому не слід повністю від них відмовлятися: дослідження говорять про те, що без продуктів з насиченими жирами, організм не отримує інші важливі поживні речовини.

При цьому червоне м’ясо, які багато хто вважає найшкідливішим, не так сильно впливає на холестерин, як про це прийнято думати. При цьому вчені виявили, що заміна червоного м’яса м’ясом рослинного походження знижує рівень холестерину у деяких людей.

Дослідники радять їсти більше овочів, щоб тримати холестерин в нормі. Регулярне вживання овочів, фруктів і цільнозернових злаків, в рамках здорової і збалансованої дієти, може не тільки знизити «шкідливий» холестерин, але і запобігти його підйому.