Здоров’я

Як зберегти енергію на весь день: правильна обідня перерва

Звички, які варто завести всім, хто швидко втрачає енергію.

Всякий раз, коли в уряді заходять розмови про скорочений робочий день, мілленіали наповнюються надією. В цьому божевільному швидкому світі складно залишатися енергійними і сконцентрованими, коли на обід немає часу, а робочий день триває довше, ніж 8 годин. Але за допомогою цих лайфхаків ви зможете змінити свої харчові звички, щоб не з’їдати на перекуси більше, ніж на обід, інформує Ukr.Media.

Дихайте повільніше

Перше правило, якого слід дотримуватися під час будь-якого прийому їжі, а не тільки під час обіду — їжте повільніше і дихайте глибоко. Ваше травлення починається у роті, і якщо ви збираєтеся перекусити за 10 хвилин разом з колегами — цілком ймовірно, що ви проковтнете всю їжу, не замислюючись. Деякі фахівці-дієтологи навіть стверджують, що ви можеш заздалегідь «пожувати» свою воду, щоб виробити побільше слини і травного соку, але навіть того, що ви просто відволічетеся від свого телефону і будете насолоджуватися смаком свого обіду, вже досить.

Стежте за рівнем цукру

Обід з високим вмістом вуглеводів і цукру, як Бігмак або Снікерс, може змусити вас подумати про те, що ви навіть переїли, але в другій половині дня рівень глюкози у крові неодмінно впаде. Завжди додавайте у свій обід порцію клітковини, а також використовуйте білки і корисні жири. Це допоможе вашому тілу уповільнити процес спалювання калорій, а значить, зберегти енергію до кінця дня. Беріть зелень, ягоди, червону рибу або горіхи — цього набору продуктів цілком достатньо, щоб втамувати голод.

Готуйте суп

Якщо у вас є термочашка, ви легко можете взяти з собою корисний суп, який ефективно поверне всю витрачену енергію. Овочі повні клітковини, бульйон — білками, а приправи виступають в ролі енергетичних добавок. До того ж його легко розігріти, і за потреби ви можете пити його, як коктейль.

Використовуйте добавки

Спробуйте почати приймати вітаміни і корисні добавки не вранці, а під час обідньої перерви. Використовуйте органайзер для таблеток, в якому зможете зібрати мультивітаміни, розчинний вітамін С, капсули з групою B або пробіотики. Не забувайте також і про натуральні добавки, наприклад суперфуди на зразок насіння чіа.

Не відмовляйтеся від чаю

Беріть з собою на роботу якісний чай і заведіть звичку обов’язково пити його після обіду. Не забувайте про корисні добавки — імбир, м’яту і лимон, а також не бійтеся експериментувати з азіатськими чаями.

Слухайте своє тіло

Якщо ви відчуваєте, що майже наїлися, — відкладіть їжу в сторону. Занадто велика порція теж може позбавити вас сил, і, якщо ви шлунок доверху, значить, витратите більше енергії на те, щоб цей запас переварити. Організм віддасть всі сили шлунку, і що залишиться для твоєї творчості і концентрації?

Якщо не хочеш витрачати їжу даремно, просто приберіть залишки в сумку або холодильник і доїжте порцію в той момент, коли вам знадобиться перерва і підкріплення.

Зробіть перерву після їжі

Відпочинок і травлення тісно пов’язані між собою, так що якщо ви не знайшли десяти хвилин на те, щоб трохи розслабитися після їжі — вважайте, що ви даремно витрачаєте енергію. Саме перетравлення їжі поглинає більшу частину енергетичних запасів, тому, якщо хочете залишитися ситою і зібраною до вечора, сконцентруйтеся на медитації, легкій прогулянці по району або фантазіях про те, чого ви хочете досягти.

Шукайте вітамін D

Звичайно, ви можете використовувати капсули для того, щоб заповнити свій дефіцит D, але якщо у вас є можливість виробити його природним шляхом — використовуйте саме цей метод. Виходь на сонячне світло на невелику прогулянку, щоб заодно подихати свіжим повітрям і наповнити клітини свого мозку.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net