Здоров’я

Передозування вітаміну С має певні ознаки

Вітамін С, аскорбінова кислота, допомагає організму засвоювати залізо, і його важливо включати у свій раціон. Його нестача може негативно позначитися на вашому здоров’ї, але прийом занадто великої кількості добавок може призвести до блювоти і безсоння. Скільки ж вітаміну потрібно приймати і як дізнатися, чи перестаралися ви з ним?

Видео дня:

Хоча забагато дієтичного вітаміну С навряд чи буде шкідливим, великі дози добавок вітаміну C можуть викликати проблеми, інформує Ukr.Media.

За даними клініки Майо, є сім ключових ознак, на які слід звернути увагу. До них належать: головний біль, безсоння, печія, діарея, нудота, блювота і спазми у животі.

NHS додає, що метеоризм може бути ознакою того, що ви прийняли забагато вітаміну.

Прийом добавок вітаміну С у кількості, яка менша за 1000 мг на день, навряд чи заподіє шкоду. Крім того, ці симптоми мають зникнути, щойно ви припините приймати добавки вітаміну С. За даними клініки Майо, для більшості людей апельсин або чашка полуниці, подрібнений червоний перець або броколі забезпечують достатню кількість вітаміну С протягом дня.

Дорослим у віці від 19 до 64 років необхідно 40 мг вітаміну С на день, і тому ви повинні отримувати весь необхідний вітамін С зі свого щоденного раціону.

Дослідження показують, що споживання більшої кількості вітаміну С може підвищити рівень антиоксидантів у крові до 30 відсотків. Це допомагає природному захисту організму боротися із запаленням. Вітамін С може підвищити рівень антиоксидантів у крові і допомогти у лікуванні дефіциту заліза.

Перед застосуванням будь-яких добавок необхідна консультація лікаря.