ВажливеЖиття

Що станеться з вашим тілом, якщо ви регулярно будете вживати бобові

Ми поговоримо про недоліки та переваги цього продукту.

Бобові є основним продуктом багатьох страв у всьому світі, але останнім часом вони стали предметом суперечок у певних колах, що змушує деяких замислюватися, чи справді вони корисні для вашого здоров’я?

Бобові — це клас овочів, що походять із сімейства рослин Fabaceae або Leguminosae, які виробляють стручок з насінням всередині. Це насіння і є їстівною частиною рослини і часто називаються бобовими, інформує Ukr.Media.

Чи корисні бобові для вас?

Ці бобові можуть включати квасолю, горох, сочевицю, нут, сою та арахіс, серед інших. Взагалі кажучи, бобові дуже поживні і вважаються чудовим джерелом білка та клітковини. Вони також багаті різними важливими вітамінами та мінералами. Наприклад, 1 склянка вареної сочевиці містить 18 грамів білка, 16 грамів клітковини, 90% рекомендованої добової норми фолієвої кислоти, 37% добової норми заліза, 17% магнію, 16% добової норми калію.

Що буде з вашим здоров’ям, якщо ви їх будете їсти

Як результат, бобові пов’язані з низкою важливих потенційних переваг для здоров’я. Наприклад, регулярне вживання бобових може допомогти підтримати імунну функцію, знизити рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності, регулювати артеріальний тиск, сприяти різноманітності мікробіомів та зменшити ризик серцево-судинних захворювань.

Потенційні недоліки вживання бобових

Хоча бобові, безумовно, можуть бути частиною здорової та збалансованої дієти, є деякі потенційні недоліки їх споживання. Це пов’язано з тим, що бобові містять сполуки, відомі як антинутрієнти, які можуть перешкоджати засвоєнню організмом деяких поживних речовин.

Однак з цим ефектом можна боротися, обмежуючи щоденне споживання бобових або замочуючи, готуючи та ферментуючи їх перед вживанням. Деякі бобові, такі як квасоля, також можуть викликати у деяких людей здуття живота і метеоризм. Однак експерти кажуть, що замочування їх перед їжею або включення їх у свій щотижневий раціон може допомогти зменшити ризик травного дискомфорту.