Здоров’я

З яких причин людині може постійно хотітися щось з’їсти

Постійне бажання щось з’їсти має кілька пояснень.

Ви нещодавно пообідали, але знову хочеться їсти — які причини можуть ховатися за подібними збоями апетиту і насичення?

Організму потрібна вода

За словами лікарів, нерідко людям здається, що вони голодні, тоді як фізіологічно їх організм відчуває спрагу. Це пов’язано з тим, що неврологічні сигнали голоду і спраги обробляються однією ділянкою мозку. Спробуйте спочатку випити води, якщо знову захотілося їсти після нещодавнього приймання їжі, інформує Ukr.Media.

Спосіб себе відволікти

До їжі часто звертаються як до засобу, що дозволяє не лише якось себе зайняти, але й відволікти від небажаних думок, поганого настрою. У такі моменти краще бути фізично активними — це більш здоровий і корисний спосіб відволіктися.

Відсутність розпорядку

Дієтологи констатують, що люди, які щодня снідають, обідають і вечеряють у один і той самий час, рідше зіштовхуються з імпульсивними і неконтрольованими нападами голоду.

Виснаження

Парадокс, але людина може вживати велику кількість їжі і при цьому страждати через нестачу поживних речовин. Це зазвичай відбувається, коли активно поїдаються продукти глибокої промислової переробки, що містять вкрай мало клітковини, вітамінів і мінералів. Якщо людина їсть багато солодкого, борошняного, то через нестачу потрібних для організму мікроелементів і стрибків рівня цукру у крові вона постійно відчуватиме голод.

Неспокійні приймання їжі

Вчені підкреслюють, що процес приймання їжі вимагає певної концентрації уваги, зосередженості, спокою. Якщо їжа поглинається занадто швидко, у положенні стоячи або похапцем, або супроводжується якоюсь діяльністю, що відвертає увагу, — наприклад, роботою за комп’ютером — то людина не помічає свого насичення.